Poznaj nasz zespół

Lekarze

lek. dent. Maciej Guz

Ukończyłem Gdański Uniwersytet Medyczny. Od zawsze pasjonuje mnie kompleksowe leczenie stomatologiczne, dlatego stworzyłem miejsce, w którym Pacjent czuje się zaopiekowany i ma pewność, że będzie leczony zgodnie ze starannie dopasowanym, indywidualnym planem leczenia. W swojej pracy stawiam przede wszystkim na komunikację, dzięki czemu każdy Pacjent może zrozumieć swoje problemy i poznać poszczególne etapy procesu leczenia.

Moje ulubione dziedziny stomatologii to implantologia, chirurgia oraz protetyka. Podczas leczenia wykorzystuję mikroskop zabiegowy oraz nowoczesne urządzenia i materiały. Współpracuję z najlepszymi technikami dentystycznymi, dzięki czemu mogę zapewnić najwyższą jakość wykonywanych prac protetycznych. Systematycznie rozwijam się zawodowo, aktywnie uczestnicząc w kursach podyplomowych. Jestem osobą rzeczową, empatyczną i komunikatywną. Wolny czas spędzam aktywnie na nartach lub windsurfingu.

lek. dent. Krystyna Michałowska

Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzięki wrodzonej empatii zawsze na pierwszym miejscu jest u mnie komfort i dobro pacjenta.

Stomatologia jest moją pasją, gdyż dzięki nabytym umiejętnościom mam możliwość ulżyć moim pacjentom w bólu, a także często podnieść ich komfort życia. Aby stale podnosić swoje kwalifikacje z ogromną przyjemnością biorę udział w kursach, szkoleniach i warsztatach. Chętnie korzystam również z wymiany doświadczeń z moimi kolegami dentystami.

Interesuje mnie ogólnostomatologiczne spojrzenie na pacjenta. Zaczynając od dobrania odpowiedniej profilaktyki, poprzez przygotowanie zachowawczo-endodontyczne oraz chirurgiczne, po różnorodne odbudowy protetyczne, które przywracają moim pacjentom piękny uśmiech oraz prawidłowe funkcjonowanie.

Poza stomatologią uwielbiam również dobrą kuchnię, jeszcze lepszą książkę, a przede wszystkim poznawanie nowych ludzi z ich często bardzo odmiennym od mojego światopoglądem i kulturą.

lek. dent. Maciej Jaroszewski

Ukończyłem studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W codziennej praktyce, mikroskop zabiegowy jest dla mnie nieodłącznym elementem leczenia Pacjentów. Przy jego pomocy jestem w stanie pracować ergonomicznie i z największą dokładnością. Robię wszystko, aby leczenie przebiegało bezboleśnie i komfortowo dla Pacjenta. Tłumaczę sens i przebieg wykonywanych procedur, ponieważ uważam, że świadomość Pacjenta jest najlepszą motywacją do leczenia oraz utrzymywania zdrowia jamy ustnej. Doszkalam się, uczestnicząc w kursach, a także zgłębiam wiedzę czytając książki o tematyce stomatologicznej, zawierające najbardziej aktualne informacje.

Zajmuję się leczeniem zachowawczym, chirurgicznym oraz endodontycznym.

W wolnym czasie fotografuję dzikie zwierzęta, a także uprawiam sporty.

lek. dent. Kinga Grędziszewska

Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuję się leczeniem zachowawczym, endodoncją, protetyką, chirurgią i stomatologią dziecięcą. W swojej pracy wykorzystuję mikroskop zabiegowy, żeby zapewnić pacjentom leczenie na najwyższym poziomie. Biorę udział w szkoleniach, kursach i nieustannie poszerzam swoją wiedzę. Ważna jest dla mnie jasna komunikacja z pacjentem i jego komfort w trakcie wizyty.

lek. dent. Aleksandra Przedpełska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz pracownikiem dydaktycznym Zakładu Ortodoncji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Dbam o stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych aktywnie uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach oraz konferencjach krajowych i zagranicznych.

Higienistki i asystentki

hig. stom. Ewa Biała

Jestem absolwentką Medycznego Studium Zawodowego o kierunku Higienistka Stomatologiczna. Jestem koordynatorką zespołu higienistek i asystentek w Polidentice. Moja praca to gwarancja wysokich standardów leczenia dla naszych klientów. Praca w naszym przyjaznym gabinecie jest moją pasją. W życiu prywatnym najbardziej cenię rodzinę i krąg oddanych przyjaciół, z którymi zwiedzam Polskę i Europę.

hig. stom. Kamila Tutkowska

Jestem dyplomowaną higienistką oraz doświadczoną asystentką stomatologiczną. W klinice wykonuję zabiegu profilaktyczno-lecznicze oraz profesjonalne gabinetowe wybielanie. W pracy kieruję się indywidualnym podejściem do pacjenta.

hig. stom. Alicja Szwedowska

Jestem dyplomowaną higienistką stomatologiczną. Ze stomatologią jestem związana od 2016 roku. W gabinecie spełniam się wykonując zabiegi higieny jamy ustnej, wybielania i profilaktyki. Jestem cierpliwa, opanowana i empatyczna. Prywatnie kocham zwierzęta, a w szczególności pieski. Jestem pasjonatką aktywnego stylu życia, spacerów i jazdy na rolkach.

asyst. stom. Julia Radziej

Cześć! Jestem Julia.

Jestem asystentką stomatologiczną. Ukończyłam szkołę TEB Edukacja w Gdyni o profilu „Asystentka stomatologiczna do implanów”. Jestem miłą i sympatyczną dziewczyną, która pomaga kolegom i koleżankom z pracy oraz oczywiście naszym pacjentom!

Najbardziej w swojej pracy lubię chirurgię, endodoncję i stomatologię zachowawczą.

asyst. stom. Jana Miszenko

Jestem doświadczoną asystentką. Aktywnie wspieram nasz zespół lekarzy przy zabiegach z różnych dziedzin stomatologii. Jestem bardzo zaangażowana w swoją pracę i cenię sobię kontakt z drugim człowiekiem – pacjentem, którego komfort i bezpieczeństwo są priorytetami podczas wizyty.

asyst. stom. Khrystyna Verbitska

Jestem asystentką „na cztery ręce”! 😉 Obsługuję mikroskop zabiegowy kiedy to konieczne. Ciągle rozwijam się zawodowo, jestem bardzo dokładna, skrupulatna i obowiązkowa. Wyróżnia mnie bardzo pozytywne i przyjazne nastawienie do pacjenta oraz otaczającego mnie świata!

Często zadawane pytania

Jak często powinienem odwiedzać dentystę na kontrolę i czyszczenie zębów?

Zaleca się regularne wizyty u dentysty co pół roku lub zgodnie z zaleceniami lekarza stomatologa. Regularne kontrole pomagają wcześnie wykrywać i leczyć problemy stomatologiczne oraz utrzymywać zdrową jamę ustną.

Co mogę zrobić, aby poprawić higienę jamy ustnej?

Ważne jest codzienne szczotkowanie zębów przez co najmniej 2 minuty 2x dziennie, używanie nici dentystycznej lub innych metod czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, a także regularne stosowanie płynu do płukania jamy ustnej. Dodatkowo, należy unikać nadmiernego spożycia słodyczy i dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Czy potrzebuję konkretnych zabiegów stomatologicznych?

Każdy pacjent ma unikalne potrzeby stomatologiczne. Po dokładnym badaniu jamy ustnej i ocenie stanu zębów, stomatolog będzie w stanie zalecić konkretne zabiegi, jeśli będą potrzebne. Może to obejmować wypełnienia, korony, leczenie kanałowe, usuwanie zębów lub inne procedury, dostosowane do Twojej sytuacji.

Jak mogę zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł?

Aby zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł, należy regularnie szczotkować zęby, stosować nici dentystyczne i irygator, unikać nadmiernego spożycia słodyczy, a także ograniczyć picie napojów o wysokiej zawartości cukru. Ważne jest także regularne odwiedzanie dentysty, aby wykryć i leczyć ewentualne problemy na wczesnym etapie.

Jakie są dostępne metody wybielania zębów?

W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb, dostępne są różne metody wybielania zębów. Dentysta może zalecić profesjonalne wybielanie gabinetowe lub wybielanie nakładkowe, które można stosować w domu. Istnieją również produkty wybielające dostępne w sprzedaży, ale zaleca się skonsultowanie się z dentystą przed ich użyciem.

Jak mogę złagodzić nadwrażliwość zębów?

Nadwrażliwość zębów może być spowodowana różnymi czynnikami. Możemy omówić różne metody złagodzenia nadwrażliwości, takie jak specjalne pasty do zębów dla osób z nadwrażliwością, stosowanie płukanek z fluorkiem, unikanie zimnych i gorących napojów, a także unikanie nadmiernego nacisku na zęby podczas szczotkowania.

Jak mogę sfinansować koszt mojego leczenia stomatologicznego?

Istnieje wiele opcji finansowania leczenia stomatologicznego. Możemy omówić różne możliwości, takie jak płatność gotówką, karty kredytowe, plany ratalne lub programy ubezpieczenia stomatologicznego. W zależności od Twojej sytuacji finansowej, możemy znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Godziny otwarcia

Pon. - Pt.: 8:00 – 20:00

Adres gabinetu

ul. Sojowa 4e/1

81-589 Gdynia